Elon Musk jest synonimem genialnego umysłu i umiejętności przekształcenia każdego pomysłu w milionowy biznes. Technologia to zdecydowanie jego pasja i udowodnił to w bardzo młodym wieku. Do tego stopnia, że mając zaledwie 10 lat stworzył kosmiczną grę, którą nazwał Blastar.

To miał być początek życia naznaczonego fizyką, przedsiębiorczością, sukcesem i fortuną; życia, które sam kształtował. Nie dziwi więc fakt, że w wieku 17 lat postanowił przenieść się z RPA do Kanady, by studiować fizykę i ekonomię na Queen’s University w Ontario.

Mówi się, że jego wielkie marzenie miało bardziej amerykański niż kanadyjski wydźwięk. Po ukończeniu studiów wyjechał do Stanów Zjednoczonych z kolejnym jasnym celem: zrobienie doktoratu z fizyki stosowanej i materiałoznawstwa na Uniwersytecie Stanforda.

Ten cel pokrzyżowały jednak jego ambicje bycia przedsiębiorcą. Porzucił więc studia i wraz z bratem i przyjacielem założył Zip2, firmę technologiczną, która wśród swoich usług miała m.in. utrzymywanie stron internetowych różnych mediów. Z biegiem lat sprzedał firmę i w wieku 24 lat, rozpoczął swoją przygodę jako jeden z najpotężniejszych potentatów finansowych w historii.

Jaki więc stopień naukowy ma Elon Musk?

Elon Musk ma mnóstwo dyplomów. Ale być może tytuł, który osiągnął jako przedsiębiorca, altruista i wynalazca jest tym, który dał mu najwięcej satysfakcji.

Fundacja Muska jest tego wiernym przykładem, gdyż dzięki niej przekazał systemy energii słonecznej najbardziej potrzebującym sektorom świata oraz tym, którzy zostali zniszczeni przez katastrofy naturalne. Jego osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości obejmują ponad osiem udanych pomysłów na biznes.

Po odejściu z Zip2 zainwestował w Paypal, który jest obecnie najbardziej uznaną na rynku firmą zajmującą się przelewami finansowymi.

Wtedy światło dzienne ujrzała firma SpaceX i to właśnie od niej zaczęła się pasja Elona do spraw kosmicznych. Projekt ten ma na celu eksplorację kosmosu za pomocą rakiet wielokrotnego użytku oraz przeniesienie części ludzi na Marsa w celu złagodzenia przeludnienia.

Po latach stworzył Tesla Inc, fabrykę samochodów elektronicznych, z którą chce zrobić swoje dla środowiska poprzez SolarCity, firmę, która oferuje energię słoneczną do domów, aby pomóc przeciwdziałać globalnemu ociepleniu.

A podążając za swoim zamiłowaniem do pojazdów, w 2014 roku założył Hyperloop One, innowacyjne podejście do transportu ładunków i pasażerów tak szybko jak samoloty, ale po niższych kosztach. O wszystkich wynalazkach Muska na bieżąco informuje strona imponline.pl