Coaching staje się modny i coraz więcej instytucji edukacyjnych oferuje kursy coachingu. Przy tak szerokiej ofercie kursów coachingu może się zdarzyć, że będziesz miał problem z wyborem tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Dlatego chcemy dać Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci określić, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Dlaczego chcesz wziąć udział w kursie coachingu?

Zadaj sobie pytanie, jaki jest główny powód, dla którego chcesz zrobić kurs, czy dlatego, że jesteś nim zainteresowany dla swojego rozwoju osobistego, czy dlatego, że chcesz rozpocząć karierę w tej dziedzinie. Określ również, jaką gałąź coachingu chcesz studiować, czy jest to coaching osobisty, zespołowy, wykonawczy, sportowy czy żywieniowy. Na rynku jest wiele opcji i wariantów. Jeśli chcesz bliżej poznać wszystkie wspominanie opcje, to odsyłamy Cię do portalu biznesowego biznesforum.pl

Jak wybrać odpowiednią szkołę coachingu?

Po określeniu rodzaju coachingu, który chcesz studiować, dobrze jest rozważyć następujące aspekty:

Ile masz wolnego czasu?

Wraz z rosnącą liczbą oferowanych kursów, coraz więcej instytucji edukacyjnych dostosowuje się do różnych trybów studiowania, aby być konkurencyjnym na rynku.  Ponadto, dzięki dostępowi do Internetu i globalizacji, wiele instytucji dostosowało się i oferuje nauczanie zdalne. Dlatego teraz można wybrać, ile godzin w tygodniu chce się poświęcać na kurs.

Kluczowe kwestie do rozważenia przy wyborze szkoły

Jeśli wybrałeś już swoje możliwe opcje ośrodków szkoleniowych, w których chciałbyś zrobić kurs coachingu, podamy Ci listę kryteriów, które warto wziąć pod uwagę przy ich porównywaniu, ocenie i wyborze.

  • Jakie mają doświadczenie?
  • Jakie mają opinie od byłych uczniów.
  • Jak wygląda program kursu?
  • Jaką metodologię stosują?  Teoretyczną, praktyczną, czy doświadczalną.

Pamiętaj również, że uwaga, jaką poświęca ci każda instytucja podczas procesu rejestracji na kurs, jest bardzo ważna. Często ośrodki te wykonują telefon lub przeprowadzają rozmowę z osobami zainteresowanymi ich kursami, będzie to ważny punkt przy podejmowaniu decyzji o ich wyborze.

Nie zapominaj, że nie powinieneś czuć się zobowiązany do wyboru określonego ośrodka, ponieważ ktoś inny ci go polecił lub ze względu na cenę. Jest to doświadczenie, które będzie sprzyjać twojemu rozwojowi zawodowemu i musi być jakościowe.