„W tym artykule zobaczymy szereg wskazówek, które mogą być bardzo przydatne podczas przygotowań do odrabiania pracy domowej z dziećmi, tak aby mogły się one uczyć w najlepszy sposób i rozwijać swój pełny potencjał.

1. Regularnie spotykaj się z nauczycielem.

Drugim miejscem, w którym nasze dzieci spędzają najwięcej czasu jest szkoła, wraz z kolegami z klasy i nauczycielami. Dlatego też, aby odpowiedzieć na tytułowe pytani, musimy troszczyć się o dobre relacje z nauczycielami naszych dzieci i nie odrabiać zadań domowych za dzieci, ani nie oszczędzać im wysiłku, który muszą włożyć w naukę.

Komunikacja z nauczycielami naszych dzieci ma ogromne znaczenie dla naszej współpracy z nimi w domu. Pamiętając, że to właśnie nauczyciele powiedzą nam, które obszary należy wzmocnić w wiedzy naszego dziecka w domu. Oprócz wywiadówek, postaraj się spotkać z nauczycielami aby porozmawiać o wynikach i zachowaniu twojego dziecka w klasie. Może to być wtedy, gdy idziesz odebrać dziecko ze szkoły.

2. Dowiaduj się o osiągnięciach dziecka.

Oprócz uwagi, jaką nauczyciele poświęcają dziecku, ważne jest, aby zachęcać je do osiągania dobrych wyników w nauce. Pamiętaj, że dla dziecka najważniejsza jest postawa rodzica i to od niej czerpie on swoją motywację i poczucie własnej wartości. Im więcej wiesz o osiągnięciach dziecka i egzaminach, tym lepiej poznasz jego osobiste zdolności i w ten sposób będziesz w stanie wzmocnić jego umiejętności i dobre strony.

3. Zleć prywatne korepetycje.

W razie potrzeby możesz zapisać dziecko na niektóre prywatne zajęcia z zamiarem przezwyciężenia pewnych szczególnych trudności z nauką, których może doświadczać w szkole. Indywidualna uwaga prywatnego korepetytora jest wielką pomocą dla twoich dzieci, aby mogły lepiej się uczyć. Nawet jeśli podejmiesz ten krok, nie powinieneś ignorować ich postępów; ich sukces jest po części twoją odpowiedzialnością.

4. Pomóż swojemu dziecku znaleźć metodę nauki.

Wiedząc, że żadne dwie osoby nie uczą się w ten sam sposób, ważne jest, aby wspólnie z dziećmi dowiedzieć się jaka jest najlepsza metoda nauki dla nich w domu. Pomóż im przygotować się do testów i ustalić, które techniki są skuteczniejsze od innych. W ten sposób, po pewnym czasie będziesz mógł zdecydować, które z nich zachować, a które odrzucić. Niektóre z najbardziej przydatnych materiałów do nauki to filmy na Youtube.”