1. Wcześnie rozpocznij swoją rutynę.

Nie możesz się spodziewać, że pójdziesz spać około 2:00 i dasz radę wstać każdego dnia o 6:45. Idź spać o rozsądnej godzinie i wstawaj wcześnie. To o wiele lepsze niż rozpoczęcie dnia z 10 filiżankami kawy.

2. Zrób listę rzeczy do zrobienia.

Zrób listę wszystkiego, co musisz kupić i wszystko, co musisz zrobić. Będziesz czuł się bardziej spełniony i zdolny do walki z najgorszym wrogiem: brakiem rozwiązania.

3. Przygotuj się na noc przed.

Jeśli potrzebujesz godziny rano, żeby znaleźć ubranie, które zamierzasz założyć. Zamiast tego, wybierz swoje ubrania i przygotujcie swoje rzeczy na noc wcześniej. Zaoszczędzi ci to wiele czasu rano, dzięki czemu będziesz mógł więcej spać, a nawet dwa razy zjeść śniadanie.

Jak pomóc dzieciom w nauce?

4. Zjedz swoje śniadanie. Poważnie.

Jedz każdego dnia. Da ci energię i skupienie, którego będziesz potrzebował przez cały dzień. Pamiętaj, że twój mózg potrzebuje paliwa, tak jak twój samochód.

5. Zaplanuj swoją trasę.

Będziesz prowadził samochód? Rower? Pociąg? Upewnij się, że to zaplanowałeś, więc przynajmniej masz szansę dotrzeć tam na czas. I upewnij się, że masz przy sobie urządzenia i że są w pełni naładowane – nie ma nic gorszego niż brak baterii w smartfonie w drodze do szkoły lub na uczelnię albo zapomnienie o słuchawkach..

7. Szanuj nauczycieli.

Nie mówię, żeby siedzieć z przodu i codziennie brać mu jabłko. Musisz tylko zrobić dobre wrażenie, nie opuszczać zajęć, starać się terminowo składać prace i nie spóźniać się. W ten sposób będzie cię szanował i będzie bardziej skłonny pomóc ci w zrozumieniu tematu i przedłużeniu terminu wykonania tej pracy, której nie możesz skończyć na czas.

8. Zaprzyjaźnij się.

Zatrzymaj swoich starych przyjaciół, ale postaraj się o poznanie nowych: weź udział w imprezach towarzyskich. Dołącz do klubu, który odpowiada twoim zainteresowaniom, co pozwoli ci nawiązać kontakt z ludźmi o podobnych poglądach. Powinieneś też znaleźć kumpla do nauki, który opowie ci wszystko o nauczycielach, klasach i wszystkim innym.